Stav objednávky
Informácie
Zákaznícka linka
02/6820 4415

Kreatívne tipy

Nápady na dizajnové fotoknihy - 12 mesiacov alebo celé desaťročie

Za rok sa toho stane veľa. Najmä čerství rodičia by o tom mohli hodiny a hodiny rozprávať. Pretože najmladší členovia rodiny rastú ako z vody. Najprv prídu na svet, potom venujú mamičke a ockovi prvý úsmev, chvíľku na to už vedia sedieť a zrazu už volajú "mami". To všetko sú nezabudnuteľné okamihy, ktoré rozhodne stoja za to zachytiť!

V CEWE FOTOKNIHE môžete všetky tieto okamihy premeniť na trvalé spomienky, ktoré budete prežívať znovu a znovu. A jedného krásneho dňa budete mať vďaka fotkám príležitosť ukázať svojim deťom, ako vyzerali ich prvé dni, mesiace a roky na tomto svete.

Pre ročenky sú ideálne pútavé obálky, ktoré si zaručene radi prehliadnete znovu a znovu. U nás sa vaša fotokniha so zlatým, strieborným, zlato-ružovým efektom či parciálnym lakom stane pastvou pre oči. Nielenže sa každý efekt krásne leskne, ale je aj cítiť na dotyk. Pozrite sa spolu s nami na kreatívne nápady, ako ľahko možno v našom programe CEWE Fotosvet navrhnúť vlastné a originálne obálky CEWE FOTOKNIHY.

Letopočet so špeciálnym efektom

Rodina Wartmannových ozdobila obálku fotoknihy letopočtom so zlatým efektom

Celých 12 mesiacov v jednej knihe: naši zákazníci zhrnuli svoje rodinné šťastie do jednej CEWE FOTOKNIHY. Vďaka zlatému efektu dokonale vynikol rok 2020 a dodal celej fotoknihe slávnostný nádych. Malé fotografie na titulke napovedajú príbeh, o čom celá fotokniha je. Zmestili sa do nej všetky emotívny spomienky na prvý rok s dvojčatami.

A ako na to?

 1. Otvorte si náš program CEWE Fotosvet a vyberte si formát fotoknihy - Veľká A4, potom si vyberte akýkoľvek typ papiera a vzápätí si zvoľte tvrdú väzbu fotoknihy.

 2. Vložte biele pozadie na prednú a zadnú stranu vašej fotoknihy. Vyberte si fotku a presuňte ju na pracovnú plochu programu pod názov knihy. Vytvorte si z nej úzky obdĺžnik, ako je v našom príklade. Potom kliknite do kategórie klipartov a v skupine farby si nájdite a presuňte vhodné pozadie pre čísla.

 3. Fotku spoločne s farebným podkladom môžete označiť a pomocou pravého tlačidla myši a funkcie "Objekty vyrovnať a prispôsobiť" zarovnať pod seba. Ak ste so šírkou oboch objektov spokojný, oba ich spoločne skopírujte a vložte na obálku ešte 3x.

 4. Teraz objekty rozdeľte do rôznych výšok a znovu zarovnajte či rovnomerne rozložte. Následne si vyberte a presuňte ostatné tri fotky.

 5. Na farebné pozadie umiestnite textové pole, do ktorého napíšete číslovku. V tomto prípade je použité písmo "Courier PS" s veľkosťou 172 bodov. Potom už len stačí vedľa farby písma zvoliť povrchovú úpravu a zaškrtnúť zlatý efekt.

 6. Ak chcete vytvoriť ešte ďalší kontrast k číslam, vložte titulok "náš rok" nad fotky, vyberte rovnaký typ písma a pridajte opäť zlatý efekt. Textové pole potom môžete jednoducho zarovnať pomocou funkcií pod tlačidlom "Usporiadať" vpravo hore.

Celé desaťročie v jednej fotoknihe

Koniec roka 2020 je skvelou príležitosťou zobraziť celé desaťročie prostredníctvom vašich obľúbených fotografií. Svadba snov na pláži, tehotenstvo, prvé rodinné chvíľky. Veľa spoločných cieľov sa spojilo v jedno veľké rodinné šťastie. Rozmanitosť životných situácií je vidieť priamo z obálky fotoknihy. Miniatúrne fotky napovedajú, čo všetko sa prihodilo v jednej rodinke v rokoch 2010 až 2020. Spojenie obľúbených fotiek a textov pôsobí veľmi harmonicky.

Miniatúrne fotografie kombinované s textom - rodina Kellerových zhrnula svojich 10 rokov do jednej fotoknihy

A ako na to?

 1. V programe CEWE Fotosvet si zvoľte XL formát fotoknihy, vyberte si typ papiera a tvrdú väzbu celej fotoknihy.

 2. Dlaždicová koláž na väzbe sa skladá z 11 fotiek a 5 farebných štvorcov, ktoré vložíte jednoducho ako klipart. Vyberte si svoje obľúbené fotky a urobte z nich štvorec. Usporiadajte všetkých 16 motívov tak, ako je to na našom obrázku. Zaručene vám pomôže funkcia "Objekty vyrovnať a prispôsobiť", ktorú nájdete pod pravým tlačidlom myši. S touto funkciou upravíte všetko do rovnakej veľkosti a jednoducho zarovnáte.

 3. Ak budú niektoré motívy na obálke fotoknihy čiernobiele, bude celkový dojem obzvlášť harmonický. Fotky upravíte v programe, ktorý spustíte dvojklikom na danej fotke. Vo farebných efektoch nájdete i čiernobiely filter. Kliknite na tlačidlo "Uložiť" a "Nahradiť fotografiu v produkte". Vaše zmeny ihneď vo fotoknihe uvidíte.

 4. Pomocou textových polí vložte rok alebo iné informácie do farebných polí, ktoré ste si vybrali medzi klipartmi. K textu môžete pridať aj akúkoľvek povrchovú úpravu, vďaka ktorej sa texty budú lesknúť. Rodina Kellerových použila na väzbe písmo "Unica One" s veľkosťou 72 a 36 bodov.

 5. Do farebných políčok použite i ďalšie kliparty, napríklad bodky alebo srdiečka. Ak sa chcete držať nášho príkladu, vo filtri si rovno vyberte kliparty s povrchovým efektom. Zobrazia sa vám len tie, ktoré už sú s vybranou povrchovou úpravou.

Poznáte už naše šablóny pre fotoknihy?

Využite tiež naše nové šablóny pre ročenky a kroniky. Prekvapí vás jednoduchý a užitočný dizajn. Všetko nájdete priamo v našom programe CEWE Fotosvet.

Ďalšie nápady na kreatívne obálky vašich fotokníh

Objevte pestré šablony pro kroniky v našem programu CEWE fotosvět

Dobrodružné momenty

Jednoduché detaily

Minimalistická

Rodinná

S dôrazom na rok

So žiarivými prvkami