Prihláste sa do CEWE Photo Award a hrajte o ceny v celkovej hodnote 250 000 eur. Chcem súťažiť.

Stav objednávky
Informácie
Zákaznícka linka
02/6820 4415

Najčastejšie otázky

Zostavili sme niekoľko najbežnejších otázok, ktoré sa nás zákazníci pýtajú. Dúfame, že nižšie nájdete práve odpoveď na vašu otázku.

Moje konto

V takomto prípade Vám pomôže funkcia „Zabudol som heslo“. Kliknite jednoducho na „Moje konto“. Otvorí sa ďalšia strana s upozornením „ Keď ste zabudli Vaše heslo, kliknite prosím sem“ a kliknete jednoducho na hrubo označené slovo „sem“.

V ďalšom okne zadajte E-mailovú adresu, ktorú ste použili pri registrácii. Kliknite na „nové heslo“. My Vám pošleme automatický E-mail s ďalšími informáciami. Nájdete ho vo svojom mail boxe. Ak je to potrebné, skontrolujte priečinok so spamom, ak správu nenájdete vo svojej doručenej pošte do niekoľkých minút.

Ak ste zabudli svoju e-mailovú adresu: Pomocou kontaktného formulára nám poskytnite svoje meno a celú adresu. Potom vás radi kontaktujeme, aby sme vám pomohli.

Zašlite nám svoje meno a celú adresu e-mailom na adresu dmfoto@cewe.sk. My Vás kontaktujeme, aby sme Vám pomohli. Alebo zavolajte na našu infolinku 02/6820 4415.

Ak to chcete urobiť, prihláste sa na našu webovú stránku vpravo hore so svojimi používateľskými údajmi. Potom prejdite do oblasti „Zákaznícky servis“ a kliknite na „Používateľský účet“. Tam môžete odstrániť začiarknutie pre zasielanie noviniek. Uložte zmeny a v budúcnosti už nebudete dostávať Newsletter. Ak ste dostali Newsletter, môžete jednoducho kliknúť na odkaz na jeho zrušenie.

Proces a vytváranie objednávky

TLS je skratka pre Transport Layer Security a je to šifrovací protokol, ktorý je nevyhnutný pre bezpečnú komunikáciu s našim serverom.

Zabezpečenie vašich údajov je pre nás veľmi dôležité, a preto sme sa rozhodli tieto zastarané protokoly už nepodporovať. To však bohužiaľ znamená, že veľmi starý webový prehliadač alebo verzia softvéru sa už nemôžu pripojiť k nášmu serveru.

Čo môžete urobiť?

Odporúčame Vám najskôr vykonať všetky dostupné aktualizácie v softvéri. Týmto by sa mal problém zvyčajne vyriešiť. Ak nie, skontrolujte počítačový systém, ktorý používate.

 • Windows: Mali by ste použiť všetky navrhnuté aktualizácie operačného systému Windows.
 • MAC: Mali by ste aktualizovať minimálne na verziu macOS verzie 10.10.x.

Ak to nie je možné, pravdepodobne používate hardvér, ktorý už nemôže byť podporovaný. Z dôvodu bezpečného používania našich systémov môžeme iba odporučiť použitie najnovšieho hardvéru.

Veľmi dúfame, že pochopíte, ako sa berie do úvahy bezpečnosť vašich údajov.

Mnoho našich fotoproduktov si samozrejme môžete vyzdvihnúť na pobočke.

Výnimky platia iba pre produkty, ktoré nie je možné vzhľadom na ich veľkosť dodať na pobočku. To je napríklad prípad väčších nástenných obrazov.

Možné spôsoby objednania si môžete pozrieť v našom cenníku. Tu si môžete vybrať medzi doručením poštou alebo vyzdvihnutím na pobočke.

Ak ste svoje fotoprodukty navrhli pomocou internetového prehliadača a prihlásili ste sa so svojimi údajmi, počas procesu objednávania sa zobrazí pole, do ktorého môžete zadať kód poukazu. Hodnota poukážky sa potom automaticky zohľadní pri zobrazení predajnej ceny.

Pri objednávke prostredníctvom nášho objednávkového softvéru nájdete pole pre kód poukážky v procese objednávania v kroku 3 „Skontrolovať objednávku a poslať ". Pod prehľadom položiek si môžete prečítať vetu „Ak máte poukaz, kliknite sem.“ Kliknutím na slovo „sem“ sa otvorí pole poukazu. Ak je poukaz platný, bude okamžite odpočítaný.

Ak máte problémy s uplatnením, pred objednávkou kontaktujte náš zákaznícky servis.

Môžeme spracovať nasledujúce formáty obrázkov:

JPEG: .jpeg, .jpg

TIFF: .tiff, .tif

BMP: .bmp, .dib

PNG: .png

GIF: .gif

Prosím zohľadnite:

Vaše obrazové údaje by mali byť v štandardnej červeno-zeleno-modrej (RGB) farebnej škále. Tomu zodpovedá aj farebná škála väčšiny digitálnych fotoaparátov. Súbory s inými farebnými škálami (napr. CMYK) naša online aplikácia nepodporuje. Môžu preto viesť k problémom počas procesu objednávania alebo k zlým expozíciám a výsledkom tlače.

Veľkosť obrázka nesmie prekročiť 25 megapixelov (napr. 5 000 x 5 000 pixelov). Veľkosť súboru nie je obmedzená. Počas spracovania sa neberú do úvahy vrstvy, alebo ďalšie kanály, ktoré sa vytvárajú v obrazových súboroch. Náš softvér CEWE Fotosvet správne interpretuje priehľadné farby.

Snažíme sa, aby boli naše výrobné a dodacie lehoty v záujme našich zákazníkov čo najkratšie.

Preto hneď ako dorazia dáta vašej objednávky na náš server, prenesú sa do rozsiahleho, plne automatizovaného výrobného procesu a výroba začne okamžite. Pochopte, prosím, že nemôžeme následne zmeniť alebo zrušiť vašu objednávku. Kontaktujte prosím náš zákaznícky servis.

Otvorte prosím softvér CEWE Fotosvet. V hornej časti obrazovky uvidíte výber „Súbor“. Kliknutím na toto tlačidlo získate prehľad o naposledy otvorených projektoch. Ak pod ním nenájdete svoj projekt a nemožno ho otvoriť, môžete vyhľadať súbor projektu na pevnom disku pomocou príkazu „Otvoriť iný projekt“ a otvoriť ho. Ak sa projekt nezobrazí alebo nenájde, skontrolujte nasledovné:

Ak ste vytvorili a uložili projekt CEWE FOTOKNIHY pomocou nášho softvéru CEWE Fotosvet, bol vytvorený súbor s názvom „Filename.mcf“ a priečinok s rovnakým názvom „Filename_mcf-files“. Všetky obrazové súbory, ktoré ste použili v projekte, sa nachádzajú v priečinku „Filename_mcf-Files“.

Ak ste súbor „Filename.mcf“ presunuli do iného adresára v počítači, je potrebné, aby sa do tohto umiestnenia presunul aj priečinok s obrázkami s rovnakým názvom, aby bolo možné oba súbory nájsť v rovnakom adresári

Prosím, použite kontaktný formulár, aby ste nás informovali, aký je kód poukazu a odkiaľ ste ho dostali (internetová adresa, časopis alebo podobne). Alebo nám zavolajte na našu linku zákazníkom na t.č. 02/6820 44 15.

My to skontrolujeme a v prípade potreby vám pomôžeme s uplatnením vášho poukazu.

Možnosť doobjednania sa líši podľa spôsobu objednávky, ktorý ste predtým zvolili.

Ak ste zadali objednávku pomocou nášho objednávkového softvéru CEWE FOTOKNIHA, nájdete ho v online pamäti vášho užívateľského účtu po dobu šiestich týždňov. Máte tak možnosť objednať si ďalšiu alebo niekoľko kópií neskôr

 • Za týmto účelom sa prihláste pomocou svojich používateľských údajov vpravo hore v časti „Môj účet“.
 • Vo svojom používateľskom účte vyberte položku „Moje projekty“
 • Potom kliknite na „Moje projekty“

Pod náhľadom vášho produktu sa nachádza symbol nákupného košíka. Kliknutím na toto logo môžete produkt doobjednať.

Opätovné objednanie CEWE FOTOKNIHY je kópia, čo znamená, že následné zmeny už prenesených údajov nie sú technicky možné. Zmeny môžete vykonať iba v projekte uloženom na pevnom disku počítača. Túto môžete potom jednoducho previesť ako novú objednávku prostredníctvom softvéru.

Ak bol návrh alebo objednávka urobená na našej webovej stránke, mali ste projekt vopred uložiť. Túto možnosť máte pri niektorých výrobkoch počas procesu návrhu pomocou tlačidla „Uložiť projekt“. Uložené projekty potom zostanú v časti „Môj účet - Moje projekty“ ešte 6 mesiacov po vytvorení dostupné a je možné ich zmeniť alebo objednať prostredníctvom internetového prehliadača.

Dodanie a reklamácia

Prosím kontaktuje nás. My Vám okamžite pomôžeme. Zvyčajne potrebujeme kópiu reklamácie. Môžete nás kontaktovať telefonicky alebo e-mailom.

Ďakujeme za Vašu spoluprácu.

Dodacia lehota na fotografie je zvyčajne 2-6 pracovných dní. Podobné časy platia pre výrobu a dodanie vašich fotografií z analógového filmu.

Doba dodania poštových a kuriérskych služieb sa môže líšiť. Bohužiaľ na to nemáme žiadny vplyv.

Je možné, že obrazové prvky blízko okraja (do 4 mm) sú z fotografií vynechané, ak sú exponované v laboratóriu. Dôvodom je maska expozičného prístroja, ktorá sa počas expozície opiera o fotografiu. Táto strata okraja je nevyhnutná z technických dôvodov.

Toto môžete vziať do úvahy pri fotografovaní sami, ale aj pri orezávaní obrázka pomocou programu na úpravu obrázkov príslušným výberom obrazovej časti. Prípadne môžete okolo obrázka tiež umiestniť rám.

Zistite viac o cenách a dodacích lehotách našich produktov kliknutím na menu "Služba" vpravo hore a následným výberom Ceny a dodacie lehoty.

Vybraný produkt potom nájdete v kategóriách produktov.

Produkty, ceny a dodacie lehoty

Podrobný zoznam dodacích lehôt a nákladov na dopravu našich produktov nájdete kliknutím na menu "Služba" vpravo hore a následným výberom položky "Ceny a dodacie lehoty".

Ponúkame panoramatické fotografie až do pomeru strán 16:9 vo formáte 9 a 10. Ak si chcete objednať panoramatické snímky v iných formátoch, pred objednaním upravte svoje fotografie pomocou programu na úpravu obrázkov.

Napríklad pre formát 10 x 30 odporúčame umiestniť obrázky na bielom pozadí vo veľkosti objednávkového formátu (tu 20 x 30 cm / 254 DPI) tak, aby sa v hornej a dolnej časti vytvoril biely okraj.

Rozmery fotografií závisia od pomeru strán vašich obrazových súborov, ktoré nám pošlete pri objednávke. Medzi analógovou a digitálnou fotografiou sú rozdiely. V analógovej oblasti má 35 mm negatív pomer 2: 3. Výsledkom je formát fotografie napríklad 10 x 15 centimetrov. Súčasné digitálne fotoaparáty majú zvyčajne pomer strán 3: 4 z dôvodu predvoleného nastavenia. Výsledkom je formát fotografie napríklad 10 x 13,5 centimetra. Výšku fotografie vo formáte na šírku, v tomto prípade desať centimetrov, určíte so špecifikáciou formátu „10“. Dĺžka fotografie je variabilná a je prevzatá z vášho obrazového súboru v mierke počas výroby.

Ďalej nájdete zoznam rozmerov fotografií v pomere strán 3: 4, zvyčajný formát digitálnych obrázkov, a 2: 3, klasický formát 35 mm negatívu :

Formát 3:4 2:3 9:16

 • 9 - 9x11 cm* 9x13 cm* 9x15 cm*
 • 10 - 10x13 cm* 10x15 cm* 10x18 cm*
 • 11 - 11x15 cm* 11x17 cm*
 • 13 - 13x17 cm* 13x18 cm*
 • 20 - 20x27 cm* 20x30 cm*
 • 30 - 30x40 cm* 30x45 cm*

 • Možné odchýlky súvisiace s výrobou

Ak vaše obrázky nie sú k dispozícii v klasickom formáte, ale chceli by ste ich, môžete ich zodpovedajúcim spôsobom zostrihať, napríklad v našom CEWE PHOTO PREVIEW. Upozorňujeme však, že časti príslušného obrázku sú vynechané. Náš softvér CEWE FOTOSVET ponúka jednoduchú alternatívu, pomocou ktorej môžete pred objednaním každej fotografii priradiť požadovaný pomer strán. Vynechané časti obrázkového motívu sa zobrazia ako priečne pruhované oblasti.

Pri objednávke cez webovú stránku nájdete možnosť nastavenia pomeru strán v maske objednávky vpravo. Kliknutím na túto možnosť môžete zvoliť „Klasický formát (3: 2)“ alebo „Pôvodný formát“. Pripadne orezania fotky su pri pohľade na objednávku označené červenou značkou.

Darčeková poukážka CEWE je perfektný rýchly darček pre každú príležitosť.

Týmto spôsobom môžete v priebehu niekoľkých minút pripraviť veľmi špeciálne prekvapenie pre vašich blízkych.

Zakúpenie online

Darčekovú poukážku CEWE si môžete zakúpiť online v našom e-shope a nechať poslať kuriérom, e-mailom alebo vyzdvihnúť na predajni.

Zakúpenie na predajni CEWE Fotolab

Darčekovú poukážku CEWE si môžete zakúpiť na našich predajniach CEWE Fotolab.

Ďalšie otázky

Pre dobrú kvalitu vašich fotografií odporúčame nasledujúce rozlíšenie:

 • 9 - Formát 700 x 1000 Pixel
 • 10 - Formát 800 x 1200 Pixel
 • 11 - Formát 898 x 1323 Pixel
 • 13 - Formát 1000 x 1400 Pixel
 • 15 - Formát 1200 x 1600 Pixel
 • 20 - Formát 1600 x 2400 Pixel
 • 30 - Formát 2400 x 3600 Pixel
 • 40 - Formát 3200 x 4800 Pixel
 • 50 - Formát 4000 x 6000 Pixel

Ak si objednáte prostredníctvom nášho nemeckého softvéru alebo webovej stránky, dodanie do zahraničia bohužiaľ nie je možné.

Máte však možnosť vytvoriť fotografický produkt priamo prostredníctvom pobočiek CEWE v iných krajinách EÚ. Momentálne to môžete urobiť v nasledujúcich krajinách:

Všetky obrazové údaje, ktoré nám boli prenesené online, sa uchovávajú asi štyri týždne po spracovaní objednávky a potom sa nenávratne odstránia. Ukladanie dát umožňuje v prípade sťažnosti rýchlo znovu vyrobiť objednávku bez toho, aby ste nám museli zasielať údaje znova.

Túto službu neponúkame. Ďakujeme za pochopenie.

Farebné profily ICC závisia od použitého expozičného prístroja. Naše laboratórium používa rôzne expozičné prístroje.

Pri objednávke nie je možné vopred predvídať, aký stroj bude na objednávku použitý. Preto sa tieto farebné profily neberú do úvahy.