Stav objednávky
Informácie
Zákaznícka linka
02/6820 4415

CEWE pomáha

Spoločenská zodpovednosť je dôležitou súčasťou našej firemnej kultúry. Preto podporujeme sociálne projekty a projekty zamerané na ochranu zdravia našich najbližších. Taktiež sa angažujeme v oblasti fotokultúry, podporujeme fotokluby a fotospolky.

Nadácia detského kardiocentra v Bratislave

Detské kardiocentrum Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb v Bratislave, a.s. je jediné špecializované pracovisko svojho druhu na Slovensku, ktoré poskytuje starostlivosť o deti s vrodenými a získanými srdcovými chybami.

Spoločnosť CEWE venuje každoročne 50 centov z predaja CEWE kalendára na nákup prístrojov pre Detské kardiocentrum v Bratislave. V roku 2022 sme tak vyzbierali doteraz najvyššiu sumu, 10 612,50€, ktorá bola použitá na kúpu prístroja pre detské kardiocentrum v Bratislave. Na oddelenie tak pribudol nový ultrazvukový prístroj na zavádzanie peridérnych a centrálnych cievnych vstupov.

Spoločnosť CEWE podporuje Nadáciu detského kardiodcentra od roku 2016 a za túto dobu sa nám podarilo venovať nadácii neuveriteľných 47 000 €.

Ďalšie informácie

Spoločne sme pomohli obnoviť lesy v Tatrách

Radi by sme prírode kompenzovali to, čo si z nej berieme, a preto sme sa rozhodli spojiť so Správou Tatranského národného parku a prispieť na výsadbu nových stromov v Žiarskej doline vo Vysokých Tatrách. Spolu s pracovníkmi TANAP-u sme lokalite Konská symbolicky zasadili prvých 300 stromčekov, ďalšie sadenice boli zasadené na jar 2022. V tomto projekte chceme pokračovať aj v budúcnosti a pomáhať tak aj naďalej slovenskej prírode.

Ďalšie informácie

Vývoj testov na COVID-19

Slovenská firma MultiplexDX vyvíja inovatívne a presnejšie diagnostické metódy a testy pre onkologických pacientov. Kvôli pandémii spôsobenej SARS-CoV-2 sa firma MultiplexDX v tomto roku zamerala na vývoj a výrobu slovenského diagnostického RT-PCR testu na COVID-19. Dnes je tento test certifikovaný a používaný v štátnych diagnostických laboratóriách.

Z každej fotografie, či už išlo o fotky vyrobené v našich laboratóriách alebo vytlačené na CEWE fotostaniciach sme v mesiacoch máj a jún 2020 darovali 1 cent na vývoj testov COVID-19. Vyzbierali sme tak sumu 6 583 €, ktorá poputuje spoločnosti MultiplexDX.

Ďalšie informácie

Asociácia pomoci postihnutým – APPA

Hlavným cieľom činnosti APPA je poskytovať všestrannú pomoc, podporu a poradenstvo postihnutým predovšetkým s neurologickými a motorickými poruchami pohybového systému a členom ich rodín.

Asociáciu APPA podporujeme od roku 2016. Ide predovšetkým o zapožičanie CEWE fotostanice na benefičné a športové podujatia, poskytovanie cien do súťaží a partnerských podujatí. V rámci súťaže CEWE FOTOKNIHA roka venujeme APPA 1 € za každú prihlásenú CEWE FOTOKNIHU.

Ďalšie informácie

Podpora fotokultúry

Vášeň a emócie, s ktorými naši zákazníci fotografujú a vytvárajú fotoprodukty je pre nás veľmi dôležitá. Preto CEWE na lokálnej, ale aj medzinárodnej úrovni podporuje fotofestivaly, fotografické výstavy a podujatia. Sme organizátorom CEWE Photo Award, najväčšej fotosúťaže na svete, ktorá pod mottom „Our world is beautiful“ sprostredkúva krásy nášho sveta. CEWE za každú prihlásenú fotografiu venuje 10 centov organizácií SOS Children´s Villages International. Podporujeme tiež mladé fotografické talenty, fotospolky a fotokluby.

Ďalšie informácie