Stav objednávky
Informácie
Zákaznícka linka
02/6820 4415

CEWE pomáha

Spoločenská zodpovednosť je dôležitou súčasťou našej firemnej kultúry. Preto podporujeme sociálne projekty a projekty zamerané na ochranu zdravia našich najbližších. Taktiež sa angažujeme v oblasti fotokultúry, podporujeme fotokluby a fotospolky.

Spoločne sme pomohli obnoviť lesy v Tatrách

Radi by sme prírode kompenzovali to, čo si z nej berieme, a preto sme sa rozhodli spojiť so Správou Tatranského národného parku a prispieť na výsadbu nových stromov v Žiarskej doline vo Vysokých Tatrách. Spolu s pracovníkmi TANAP-u sme lokalite Konská symbolicky zasadili prvých 300 stromčekov, ďalšie sadenice boli zasadené na jar 2022. V tomto projekte chceme pokračovať aj v budúcnosti a pomáhať tak aj naďalej slovenskej prírode.

Ďalšie informácie

Vývoj testov na COVID-19

Slovenská firma MultiplexDX vyvíja inovatívne a presnejšie diagnostické metódy a testy pre onkologických pacientov. Kvôli pandémii spôsobenej SARS-CoV-2 sa firma MultiplexDX v tomto roku zamerala na vývoj a výrobu slovenského diagnostického RT-PCR testu na COVID-19. Dnes je tento test certifikovaný a používaný v štátnych diagnostických laboratóriách.

Z každej fotografie, či už išlo o fotky vyrobené v našich laboratóriách alebo vytlačené na CEWE fotostaniciach sme v mesiacoch máj a jún 2020 darovali 1 cent na vývoj testov COVID-19. Vyzbierali sme tak sumu 6 583 €, ktorá poputuje spoločnosti MultiplexDX.

Ďalšie informácie

Nadácia detského kardiocentra v Bratislave

Detské kardiocentrum Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb v Bratislave, a.s. je jediné špecializované pracovisko svojho druhu na Slovensku, ktoré poskytuje starostlivosť o deti s vrodenými a získanými srdcovými chybami.

Spoločnosť CEWE venuje každoročne 50 centov z predaja CEWE kalendára na nákup prístrojov pre Detské kardiocentrum v Bratislave. V roku 2019 sme tak vyzbierali doteraz najvyššiu sumu, 9 870 €, ktorá bola použitá na kúpu prístroja pre detské kardiocentrum v Bratislave. Na oddelenie tak pribudol nový spiroergometer, prístroj na vyšetrenie srdca a pľúc na bicyklovom ergometri alebo bežiacom páse.

Spoločnosť CEWE podporuje Nadáciu detského kardiodcentra od roku 2016 a za túto dobu sa nám podarilo venovať nadácii neuveriteľných 35 516 €.

Ďalšie informácie

Asociácia pomoci postihnutým – APPA

Hlavným cieľom činnosti APPA je poskytovať všestrannú pomoc, podporu a poradenstvo postihnutým predovšetkým s neurologickými a motorickými poruchami pohybového systému a členom ich rodín.

Asociáciu APPA podporujeme od roku 2016. Ide predovšetkým o zapožičanie CEWE fotostanice na benefičné a športové podujatia, poskytovanie cien do súťaží a partnerských podujatí. V rámci súťaže CEWE FOTOKNIHA roka venujeme APPA 1 € za každú prihlásenú CEWE FOTOKNIHU.

Ďalšie informácie

Podpora fotokultúry

Vášeň a emócie, s ktorými naši zákazníci fotografujú a vytvárajú fotoprodukty je pre nás veľmi dôležitá. Preto CEWE na lokálnej ale aj medzinárodnej úrovni podporuje fotofestivaly, fotografické výstavy a podujatia. Sme organizátorom CEWE Photo Award, najväčšej fotosúťaže na svete, ktorá pod mottom „Our world is beautiful“ sprostredkúva krásy nášho sveta. CEWE leží na srdci aj podpora mladých fotografických talentov, fotospolkov a fotoklubov.

Ďalšie informácie