Stav objednávky
Informácie
Zákaznícka linka
02/6820 4415

Kreatívny tip

Fotokniha na uchovanie tých najkrajších spomienok.

Darček, ktorý vytvorí hrejivý pocit v srdci každého z nás.

Autor: Silvia Škultéty

Momenty, ktoré by sme chceli navždy zväčniť si častokrát zaznamenávame vďaka fotografiám. Avšak paradoxne fotografie končia najčastejšie zabudnuté v našich mobilných telefónoch alebo počítačoch. Sú ich stovky až tisíce a šanca prezrieť si ich opäť, alebo fotky ukázať či odovzdať našim najbližším tak veľmi klesá.

Vďaka fotoknihe jednoducho a rýchlo zhmotníte priečinok s fotografiami v mobile či počítači a vytvoríte fotoalbum, ktorý navždy uchová tie najkrajšie spomienky. Je to darček z lásky, ktorý vytvorí hrejivý pocit v srdci každého z nás a rokmi naberá na citovej hodnote.

Fotokniha pre súrodencov s krásnymi citátmi, je spomienkou na spoločné detstvo a čas SPOLU.

Ak by ste svojim deťom radi zanechali hmotnú spomienku na ich detsvo, ktorú si vezmú a uchovajú aj do dospelosti, vytvorte im fotoknihu zo spoločných fotografií.

Moje tipy na vytvorenie originálnej fotoknihy

  • Dôležitá je kvalita samotnej fotografie. Skontrolujte si rozlíšenie fotky a jej veľkosť v pixeloch. Dajte si záležať, aby bola každá strana v albume venovaná naozaj ostrým fotografiám.

  • Takto kvalitné fotografie potrebujú priestor na to “ukázať sa” preto zvoľte veľký formát fotoknihy. Odporúčam formát, ktorý vidíte na fotografiách teda 30x30cm XL

  • 1 fotografia = 1 strana pri veľkom formáte to je naozaj pastva pre oči. Ak ste minimalista a chcete ukázať menej fotiek, ale s väčším významom, tak dajte fotku na celú jednu stranu.

  • Vyberte jeden až dva originálne fonty písma. Odporúčam jeden font na titulný nadpis, prípadné ďalšie nadpisy k textom priamo vo fotoknihe a druhý font na klasický text. Rozlíšenie textu tak bude efektné a pútavé.

  • Titulný text na obale knihy by mal byť upútať na prvý pohľad. Mne sa to podarilo vďaka rúžovo-zlatému efektu, ktorý som použila na prednú a zadnú stranu obalu fotoknihy.

  • Zvoľte si jednoduchý dizajn celej fotoknihy. Jemné farby a svetlé jednofarebné pozadie dovolí vyniknúť fotografiám aj textu. Strany nebudú rušívé a tiež nebudú pôsobiť preplneno.

  • Pre moje deti som do knihy vložila citácie o súrodencoch a sestrách, ako odkaz od mamy pre svoje dcéry, aby tu boli vždy jedna pre druhú. Citáty som umiestnila pod fotografie alebo im venovala čistú stranu. Celej knihe to dodalo ešte hlbší význam. Kniha je tak akýmsi odkazom a spomienkou zároveň.

Knihy som dala zhotoviť pre obe moje dievčatá aj pre mňa, takže v troch rovnomerných vyhotoveniach.