Stav objednávky
Informácie
Zákaznícka linka
02/6820 4415

Inšpirácie

Tehotenské fotenie: S bruškom na fotkách

Napísal Tobias Meyer

Deväť mesiacov s rastúcim bruškom, prvé ultrazvukové snímky, očakávanie nového šťastia do vašej rodiny: Tehotenstvo je intenzívna fáza - a pre väčšinu žien prechádza príliš rýchlo. Fotenie rastúceho bruška je ideálne na vytváranie spomienok na tento výnimočný čas.

Ako fotenie čo najlepšie zinscenovať? Zhromaždili sme osem inšpiratívnych nápadov na kreatívne fotografie bruška, ktoré prinášajú radosť - pri samotnom fotografovaní, ako aj neskôr pri prezeraní obrázkov.

Pre krásne fotky bruška je dôležité všetko dobre pripraviť. Nejde len o správny čas, ktorý je ideálne medzi 30. a 34. týždňom tehotenstva. Rovnako dôležité sú aj oblečenie a umiestnenie, ako aj otázka, aké motívy zahrnúť a najlepšie sa hodia k vášmu vlastnému štýlu. Ak plánujete domáce fotenie namiesto štúdiového, máme pre vás niekoľko užitočných tipov.

1. Detská mašlička

Obľúbený motív: Stačí uviazať mašľu okolo bruška.

Mať dieťa je skutočný dar: z dvoch ľudí sa stane mama a otec – nová rodina a úloha rodičov. Mašlička okolo brucha symbolizuje túto novú fázu života dvoch ľudí a poskytuje estetický fotografický motív, ktorý je ideálny aj pre pohľadnice.

Náš tip: Použite svetlú stužku a slučky zaviažte mierne nabok. Kto sa necíti komfortne pri odhaľovaní bruška, môže použiť trochu širší pás stužky a skryť ho ním. Obzvlášť krásne je, keď si budúca mamička drží ruky pod bruškom - zdá sa, akoby odovzdávala darček. Bruško je zároveň pekne orámované zahnutým ramenom.

2. Namaľujte nôžky alebo srdce

Malé stopy zdôrazňujú bruško.

Za chvíľu sa zmení vaša životná cesta. Príchod nového človiečika nastane už o niekoľko týždňov. Prvý krok v živote rodičov už nastal a krása je v tom, že ďalej pôjdete spolu. Malé nožičky na brušku práve to symbolizujú - a zároveň naznačujú potomka s jeho malými ručičkami a nožičkami.

Náš tip: Nepoužívajte farbu, ale na kreslenie na pokožku použite hustý krém. Po odfotení je možné motív ľahko rozotrieť. Krémovanie brucha zaisťuje vďaka rovnomernému prekrveniu krásnu farbu. Masáž navyše upokojuje matku i dieťa.

3. Spojené dlane

Z rúk vyformujte srdce.

Pokiaľ ide o fotenie bruška, rýchlo sa objaví otázka: Kam s rukami? Ak chcete motívy trochu spestriť, stojí za to zaexperimentovať s rukami. Je obzvlášť krásne, keď otec a mama spoločne vytvoria z rúk srdce priamo pred dieťatkom. Alternatívou môžu byť napríklad rukou tvarované hviezdičky, striešky alebo iniciály mena dieťaťa.

Náš tip: Nepoužívajte výrazný lak na nechty a na prst si dajte zásnubný alebo svadobný prsteň. Ak sú farby pleti otca a matky viditeľne rozdielne, žena môže napríklad položiť ruky na mužove a vytvoriť tak zdvojené srdce, namiesto toho, aby každý rodič doplnil jednu jeho stranu.

4. Spoločný relax

Počas fotenia si urobte pohodlie.

Bruško nemusí byť vždy v centre pozornosti - inak sa motívy rýchlo zdajú príliš podobné. Nakoniec sú najkrajšie fotografie tie, ktoré zachytávajú zvláštnu intimitu nastávajúcich rodičov. Emócie, ktoré sa dejú okolo bruška, napríklad pocit bezpečia, šťastia, lásky. Partner môže napríklad ležať hlavou vedľa brucha tehotnej ženy, hladiť ju alebo sa za ňu „schovávať“.

Náš tip: Obzvlášť osobné motívy sa najľahšie vytvárajú na obľúbených miestach - či už na pohovke alebo na gauči. Oblečenie by malo ladiť s prostredím, a byť skôr pohodlnejšie ako mimoriadne elegantné. Vyberte si posteľnú bielizeň, vankúše alebo prikrývky v prírodných tónoch, bielej alebo šedej, čo zaisťuje jemný vzhľad a krásne odtiene pleti.

Najkrajšie zábery väčšinou vznikajú v známom a útulnom prostredí.

5. Detské oblečenie ako rekvizita

Detské oblečenie pri fotení dodáva osobný pocit.

Súčasťou očakávania nového člena rodiny je budovanie hniezda - od prípravy postieľky po nákup prvého oblečenia. Všetko toto sa hodí zakomponovať na fotografiu. Napríklad prvý pár detských topánok, ktoré nastávajúci rodičia použili do kompozície medzi vlastnými bosými nohami.

Náš tip: Vyberte si čo najnižšiu perspektívu. S trochou rozmazania v pozadí sa fotka ešte viac zvýrazní tak, že sa jednoznačne zameriava na nohy a detskú obuv. Mimochodom, takáto fotografia sa veľmi ľahko zrealizuje aj pomocou samospúšte.

6. Niečo osobné

Obľúbený outfit vnesie do fotenia vašu osobnosť.

Aký outfit by ste chceli vidieť na fotografiách? Aj keď každý má svoj vlastný vkus, väčšina má tendenciu uprednostňovať jasné, priateľské farby.

Náš tip: Oblečenie by malo ladiť s okolím a rekvizitami. Posteľná bielizeň, vankúše alebo prikrývky v prírodných tónoch, či bielej alebo šedej farbe, zaisťujú jemný vzhľad a umožnia pleti pekne vyniknúť.

Fotenie uľahčujú rôzne pózy a hravé prvky.

Tipy na dizajn a inšpirácia pri tvorbe vašich fotoproduktov

Takto sa vaše spomienky stávajú hmatateľnými

Inšpirujte sa k tvorbe CEWE FOTOKNIHY

Tvorivý dizajn interiéru: myslite aj na rohy