Stav objednávky
Informácie
Zákaznícka linka
02/6820 4415

Fototipy

Tipy na výlety po Tenerife

5 tipov od influencerky Elišky alias @timetofit

Moje meno je Eliška Hudcová a píšem blog Time to Fit. Som 29-ročné hyperaktívne dievča z Prahy, ktoré má tak trochu rozdvojenú osobnosť. Baví ma móda, takže sa v meste rada oháknem a nahodím make-up. Lenže keď sa dostanem do prírody, ktorú milujem nadovšetko, stavia sa zo mňa divoženka, ktorej nerobí problém spať pod stanom a pokojne sa pár dní neumývať.

Tentokrát som si pre vás pripravila zopár tipov, čo rozhodne musíte vidieť na Tenerife!

Cestuj, foť a vyhraj - prihlás svoje fotky do súťaže

Roque de Taborno

Hike okolo Roque de Taborno je jednoznačne najkrajší hike na celom Tenerife, a pokiaľ by ste si mali vybrať jeden jediný trek, určite zvoľte tento. Nachádza sa v prírodnom parku Anaga, ktorý je na tenerifské pomery neuveriteľne zelený. Okruh vás vezme z Taborna (malej horskej dedinky) okolo tenerifského Matterhornu, čo napodiv nie je tá najväčšia atrakcia na tomto hiku. Presne v polovici hiku sa zrazu z ničoho nič ocitnete na vysokom útese, z ktorého je výhľad na celé pobrežie, ktoré silne pripomína Napal Coast na havajskom ostrove Kauai. A keď sa do toho pridajú mraky, ktoré sa chvíľu preháňajú nad hlavou, a potom zase pod nohami, je z toho ukrutný gýč, kvôli ktorému už rušíte spiatočné letenky a začínate hľadať domy na Tenerife na predaj.

Roques de García

Roques de García je nenáročný, asi 4 km dlhý peší okruh, ktorý vám ukáže to najlepšie z národného parku Teide. Ten je na rozdiel od prírodného parku Anaga sopečne vyprahnutý. Prechádzka začína pri Roque Cinchado, čo je zvláštny skalný útvar, ktorý býva prekladaný ako Boží prst. Hneď za Roque Cinchado sa týči Teide, takže spoločne vytvára parádnu fotografickú kompozíciu. Väčšina ľudí sa prejde k vyhliadke a späť, ale celý okruh okolo Roques de García je nezabudnuteľným zážitkom.

Arco de Tajao

Arco de Tajao je najväčší skalný oblúk na Tenerife. Napodiv málokto o ňom vie, takže tu na veľa ľudí asi nenarazíte. Jeho slávu dosť možno kazia nevzhľadné elektrárne, továrne stožiare a diaľnice, v ktorých tesnej blízkosti oblúk leží, ale keď sa vám podarí im nevenovať veľkú pozornosť, je to naozaj nádherné miesto, na ktoré budete dlho spomínať.

Sendero de los Sentidos

Sendero de los Sentidos (v preklade „chodník zmyslov“) je kratučký trek magickým lesom, ktorý nájdete v prírodnom parku Anaga na úplnom východe Tenerife. A prečo chodník zmyslov? Po ceste si môžete všimnúť drevené značky s obrázkami oka, nosa alebo ucha – to aby vám to pripomenulo vnímať prírodu všetkými zmyslami. Často sa v týchto miestach drží hmla, ktorá tmavému lesu dodáva dramatickosť. Vedú sem dokopy 3 trasy, z ktorých „Trazado 1“ je najkratšia (iba 200 metrov jedným smerom). Ďalšie dve trasy sú okruh a tá dlhšia meria necelé 2 km, takže sa nemusíte pripravovať na žiadne veľké výkony.

Paisaje Lunar

Paisaje Lunar (španielsky mesačná krajina), je miesto, ktoré svojím vzhľadom do tenerifskej prírody vôbec nezapadá. Nachádza sa na okraji národného parku Teide v necelých 1.900 m n. m. Jedná sa o malé skalné mestečko vytvorené z unikátnych tufových útvarov. Tuf je druh horniny zo sopečného popola, ktorý bol vyvrhnutý počas erupcie a postupom času sa spevnil. Pretože je tu koncentrácia turistov celkom nízka, môžete sa prejsť v tesnej blízkosti útvarov, čo je skutočne nezabudnuteľný zážitok.

Spomienky navždy

Všetky svoje zážitky a fotky som poskladala do jednej CEWE FOTOKNIHY, aby som na nič nezabudla a mohla sa na tie krásne miesta preniesť kedykoľvek len budem chcieť.

Eliška