Stav objednávky
Informácie
Zákaznícka linka
02/6820 4415
Fotografia urobená na toskánskej pláni Punto panoramico

Cestuj s CEWE

Najkrajší región Talianska: Vydajte sa s nami do Toskánska

Cestovatelia @juris_adventure sa s nami podelili o pár cestovateľských tipov, čo rozhodne musíte vidieť, pokiaľ vyrazíte do Talianska, konkrétne do Toskánska.

Taliansko je rozmanitá krajina, ktorá okrem krásnych hôr, pláži, historického nádychu, výborného jedlo a lahodného vína, ponúka aj jeden krásny a romantický kraj, ktorý púta pozornosť cestovateľov z celého sveta. Fascinujúci región, ktorým je Toskánsko, je považovaný za jeden z najkrajších v Taliansku.

Digitálne fotografie z Toskánka. Na fotke je žena stojaca na nekonečnom zelenom poli.
Takých dych vyrážajúcich fotiek v Toskánsku zaobstaráte veľa.
Cestuj, foť a vyhraj - prihláste svoje fotky do súťaže

Nekonečne dlhé zelené polia, kľukaté cyprusové cesty, kraj plný vinohradov, olivových hájov, historických miest, a termálnych prameňov, to všetko a ešte oveľa viac vás v Toskánsku čaká. V tomto článku sa s vami podelíme o miesta, ktoré sme navštívili, a vy by ste si ich určite mali zapísať do svojho zoznamu.

Florencia

Na začiatok nemožno nezmieniť hlavné mesto Toskánska - nezabudnuteľná, krásna a romantická Florencia. Ohromujúca kombináciou umeleckého bohatstva, historického ducha a nekonečného šarmu.

Koláž dvoch fotografií mesta Florencia.
Dokonalá a vždy romantická Florencie.

Florencia je známa a obľúbená v Taliansku práve pre svoju históriu a jedinečnú kultúru. V roku 1982 bolo historické centrum mesta vyhlásené za svetové dedičstvo UNSECO a v súčasnosti patrí medzi 50 najnavštevovanejších miest na svete.

Koláž dvoch fotografií zhotovených vo Florencii. Na jednej je pouličný maliar a na druhej sú historické hodiny.
Atmosféra tohto mesta vás dostane.

Najväčším lákadlom a symbolom tohto mesta je katedrála Santa Maria del Fiore a dodnes je jednou z najväčších v Európe.

Fotografie katedrály Santa Maria del Fiore vo Florencii.
Katedrála Santa Mária del Fiore

Priamo pri katedrále s úchvatným výhľadom na jej nádheru si môžete vychutnať vynikajúcu pizzu. Odporúčame vám navštíviť reštauráciu s názvom Mister Pizza.

Fotografie z reštaurácie Mister Pizza vo Florencii. Na fotke sú dve pizze a nápoje.
Vynikajúca pizza na každom rohu.

Ďalším miestom, ktoré si vo Florencii nenechajte ujsť, je výhľad z Piazzale Michelangelo. Vyhliadka je vzdialená asi 15 minút chôdze od katedrály a ponúka neopísateľný výhľad na celé mesto.

Fotografie z Piazzale Michelangelo vo Florencii. Na fotke stojí muž a žena.
Výhľad z Piazzale Michelangelo

Ak vám pizza nebude stačiť tak ako nám, máme pre vás odporúčanie na ďalšie chutné jedlo. Na ceste k vyhliadke natrafíte na Sendviče All'Antico Vinaio, ktoré sú v meste veľmi známe a nielenže dobre vyzerajú, ale rovnako dobre aj chutia. Za tieto sendviče zaplatíte od 6 do 10€.

Fotografia sendvičov pred reštauráciou All'Antico Vinaio vo Florencii.
Preslávené sendviče All'Antico Vinaio by ste rozhodne mali ochutnať.

Navštíviť veľké mestá ako Florencia nie je jednoduché, a to nielen s karavanom, ale ani s osobným autom, kvôli takzvaným ZTL zónam s obmedzenou dopravou..

Parkovisko Parcheggio Villa Costanza je preto ideálne pri návšteve Florencie. Nachádza sa síce mimo Florencie, ale dostanete sa k nemu jednoducho a priamo z diaľnice. Parkovanie tu stojí 7€/auto a 10€/obytný automobil na celý deň. Odtiaľto sa vlakom za 1,50€ dopravíte do centra mesta a cesta bude trvať približne 20 minút. Vďaka tomu môžete tak spoznávať mesto bez akéhokoľvek stresu a dlhého hľadania parkovacieho miesta.

Koláž dvoch fotografií zhotovených vo Florencii. Fotografie zachytávajú pamiatky.
Florencia vás zaručene očarí.

Terme di Saturnia

Jedným z miest v Toskánsku, ktoré vás zaiste na pohľad uchváti, sú horúce termálne pramene, ktoré sa nachádzajú v meste Saturnia.

Fotografia termálnych prameňov v meste Saturnia.
Termálne pramene v mestečku Saturnia.

Vďaka svojmu jedinečnému tvaru a neustále tečúcej horúcej vode, sú skvelým miestom na oddych. Návšteva samotných prírodných kúpeľov je síce bezplatná, ale pripravte sa na platené parkovisko. Hodina parkovného tu stojí 2€. Pozor, toto parkovisko nie je prístupné pre obytné automobily. V tesnej blízkosti sa ale nachádza kemp, kde noc stojí 16€. K termálnym prameňom Saturnia sa odtiaľto dostanete pešo do 10-15 minút.

Koláž dvoch fotografií termálnych prameňov Terme di Saturnia v Toskánsku.
Úžasné miesto na relaxáciu.

Najlepší čas na návštevu Terme di Saturnia je pri východe slnka alebo veľmi skoro ráno. Atmosféra počas vychádzajúceho slnka je jedinečná a len vtedy si môžete miesto užiť pokojne a bez davu ľudí. Pribúdajúcim časom sa to tu začína výrazne zapĺňať a na poludnie tu môžete zabudnúť na pokojnú atmosféru.

Na fotografii je zachytený východ slnka v termálnych prameňoch v meste Saturnia.
Atmosféra pri východe slnka je jedinečná.

Agriturismo Baccoleno

V Toskánsku je niekoľko krásnych ciest, ktoré lemujú cyprusy, no najznámejšia je určite tá, ktorá vedie k Agriturismo Baccoleno.

Fotografia krajiny Agriturismo Baccoleno v Toskánsku.
Krajina Agriturismo Baccoleno doslova berie dych.

Svojím pôvabne kľukatým tvarom je jednoducho jedinečná. Toto miesto je veľmi obľúbené aj medzi fotografmi. Hlavne počas západu slnka sa vytvára magická atmosféra a svetlo je priam ideálne na fotenie. Natrafíte tu síce na množstvo fotografov, ale ani tí by vás nemali odradiť od toho, aby ste toto miesto zaradili na svoj zoznam.

Koláž dvoch fotografií zhotovených v Agriturismo Baccoleno v Toskánsku.
Toto miesto si zapíšte na svoj zoznam.

Pitigliano

Mestečko Pitigliano s približne 4 000 obyvateľmi leží v provincii Grosseto na juhu Toskánska. Nachádza sa na 300 metrov vysokej tufovej skale a majestátne sa týči nad dvoma riekami Lente a Meleta.

Fotografia urobená na vyhliadke Pitigliano Panorama.
Vyhliadka Pitigliano Panorama

Toto malebné mestečko sa ako ďalšie radí na zoznam najkrajších miest Toskánska. Zvláštnosťou je nesmierne čarovná panoráma mesta s hnedo-červenými kamennými domami. Na samotné mesto máte najlepší výhľad z vyhliadky „Pitigliano Panorama“. Pri prehliadke starého mesta budete tiež ohromení množstvom historických budov a romantických miest.

Fotografia mesta Pitigliano na juhu Toskánska.
Pitigliano je malé mesto v provincii Grosseto na juhu Toskánska.

Bagni San Filippo

Ďalšími unikátnymi prírodnými kúpeľmi v Toskánsku sú Bagni San Filippo. V porovnaní s Terme di Saturnia nie sú ani zďaleka také preplnené turistami, no minimálne také krásne.

Koláž dvoch fotografií zhotovená v prírodných kúpeľoch Bagni San Filippo.
Kúpele Bagni San Filippo nie sú vôbec preplnené turistami.

Teplota vody tu môže byť až okolo 48 stupňov Celzia. Výnimočná je aj vápencová stena, ktorá sa v priebehu rokov vytvorila a je známa pod názvom ako biela veľryba.

Koláž fotografií zhotovená v prírodných kúpeľoch Bagni San Filippo zachytávajúce vápencové steny.
Dokonale teplá voda a fotogenická vápencová stena.

Výhľad "Ampella" / Punto panoramico "AMPELLA"

Ešte veľmi neznámym, no neskutočne krásnym a pokojným miestom v Toskánsku, je vyhliadka Ampella pri meste San Giovanni d'Asso.

Fotografia urobená na Punto panoramico "AMPELLA" v Toskánsku.
Najpokojnejšie miesto v Toskánsku

Najmä s karavanom si tu môžete užiť pár pekných a pokojných nocí s úžasnými výhľadmi pri východe a západe slnka. S 360-stupňovým výhľadom na toskánskú krajinu zostanete v nemom úžase.

Fotografia z Punto panoramico "AMPELLA" zachytáva západ slnka v Toskánsku.
Krajina plná úžasných výhľadov pri východe a západe slnka.

Všetky krásne spomienky sme si vyskladali do CEWE FOTOKNIHY, aby sme na nič nezabudli a mohli sa na tie krásne miesta preniesť kedykoľvek len budeme chcieť.

Krásne spomienky z Toskánska zachytené v CEWE FOTOKNIHE.