Prihláste sa do CEWE Photo Award a hrajte o ceny v celkovej hodnote 250 000 eur. Chcem súťažiť.

Stav objednávky
Informácie
Zákaznícka linka
02/6820 4415

Spoločenská zodpovednosť je pre nás dôležitá

CEWE, popredný spracovateľ fotografií, odteraz vyrába kompletnú škálu značkových CEWE produktov výhradne klimaticky neutrálne. Naša spoločnosť podporila rozsiahly projekt na ochranu ovzdušia v africkej Keni a kompenzuje tak produkciu CO2 emisií vznikajúcich pri tlači všetkých ročne vyprodukovaných exemplárov CEWE FOTOKNIHY, CEWE kalendárov, CEWE pohľadníc a CEWE fotoobrazov.

Projekt udržateľnosti „Klimaticky neutrálna CEWE FOTOKNIHA“ bol po prvýkrát predstavený v septembri počas veľtrhu Photokina 2016.

CEWE sa už roky riadi prísnymi pravidlami výroby a neustále pracuje na stratégii udržateľnosti a ochrany ovzdušia, ktorá by okrem iného zahŕňala aj klimatickú neutrálnosť. Aj v tomto smere sa podarilo spoločnosti posunúť o veľký krok vpred. CEWE FOTOKNIHA a všetky ostatné produkty značky CEWE sa odteraz vyrábajú klimaticky neutrálne, a to dokázateľne a bez ďalších nákladov pre zákazníka. CEWE tým preberá plnú zodpovednosť za klimatické zmeny a prispieva k ochrane životného prostredia. Produkcia emisií uhlíka je kompenzovaná formou projektu Kasigau Wildlife Corridor na ochranu zachovaných lesov v Keni.

Les s rozlohou dvakrát väčšou ako Berlín pod ochrannými krídlami CEWE

Ako firma, ktorá spracováva papier, sa CEWE cíti byť veľmi úzko prepojené s témou ochrany a obnovy lesov, a preto podporilo projekt na ochranu lesov v africkej Keni. Projekt Kasigau má pôsobnosť na juhozápade krajiny a jeho cieľom je chrániť vzácny a zraniteľný les na ploche 200 tisíc hektárov, čo zodpovedá dvojnásobnej rozlohe Berlína, pred vypaľovaním a klčovaním. Na vykompenzovanie uhlíkových spalín vznikajúcich pri výrobe CEWE produktov je potrebných 26 km2 zalesnenej plochy, čo zodpovedá ploche približne 3 700 futbalových ihrísk. Rôzne projekty udržateľnosti, vzdelávacie programy a zalesňovanie pomáhajú pri dosahovaní prirodzeného znižovania uhlíka v ovzduší a zároveň chránia miestnu biodiverzitu v Keni.