Zákaznícka linka
02/6820 4415

Naša história

Na počiatku tohto krásneho dobrodružstva je jeden človek: Heinz Neumüller, ktorý viedol malé fotolaboratórium CEWE v pozícii európskeho lídra fototlače.

Zrodenie lídra na Európskom trhu

Keď Heinz Neumüller zakladá v roku 1961 fotolaboratórium CEWE Color v Oldenbourgu, prechádza sa práve z čienobielej fotografie na farebnú. Je to revolúcia, ktorá umožní CEWE Color rýchlo rásť. Nemci sú skutoční milovníci farebných fotografií a v tom období ich vyvolávajú milióny každý rok.

CEWE očarilo Nemecko a Európu.

Od roku 1972 sa CEWE vďaka Heinzovi Neumüllerovi rozvíja a zavádza nové predajne v Nemecku. Táto success story pokračuje a skupina CEWE sa takýmto spôsobom stáva lídrom fotolaboratória v Spolkovej republike. Firma robí svoje prvé kroky v Európe získaním holandského trhu a s rozšírením o služby dodania s otvorením vo Švajčiarsku, v Dánsku a v Rakúsku.

Prechodná fáza

Spoločnosť úspešne vstupuje na burzu v roku 1993 a predbieha budúcnosť, keď staví na digitálnu fotografiu, zatiaľ čo analógová fotografia je stále na svojom vrchole. Preto firma v roku 1944 inovuje najmä vytvorením Indexu na fotografii (digitálny náhľad na papierovej fotografii). V roku 1997 CEWE rozvráti trh so zavedením prvého fotokiosku digitálnej tlače na svete a umožní objednávku digitálnych fotiek na vtedy vznikajúcom webe, vďaka svojmu vlastnému softvéru.

Nové milénium

Od roku 2001 sa zavádza na európsky trh kiosk DigiFoto-Maker. O 20 rokov neskôr, fotokiosk CEWE je k dispozícii na viac ako 25 000 partnerských predajných miestach. V roku 2003 CEWE uvádza svoj program na tvorbu personalizovaných fotoproduktov, ktorých úspech neustáva ani dnes. Rok 2005 je pre CEWE vlajkovým rokom: Vydanie CEWE Fotoknihy, ktorá si ihneď nachádza svojich priaznivcov. V roku 2019 CEWE oslávilo svoju 60-milióntu fotoknihu. V súčasnosti 1 fotokniha z 3 predaných v Európe je kniha od značky CEWE.

CEWE dnes

CEWE spája inováciu a radosť z fotografie. Sprevádzame našich klientov v silných momentoch ich života a ich spokojnosť je pre nás prvoradá. Každý rok sú to miliardy vytlačených fotografií v našich fotolaboratóriách a to predstavuje toľko krásnych momentov a spomienok, ktoré sa oplatí znovu zažiť a zdieľať!

Dnes je skupina CEWE prítomná v 21 krajinách so 4 200 zamestnancami a 14 fotolaboratóriami v Európe.

CEWE zajtra

CEWE zažíva svoju 3. revolúciu vďaka mobilu a zdokonaľuje už niekoľko rokov svoju fotoaplikáciu pre smartfón ( k dispozícii na Google Play a v App Store) na tvorbu a objednávku celej škály produktov. CEWE sa presadzuje na trhu ako významý hráč, ktorý bude ešte dlhú dobu sprevádzať svojich klientov v tomto novom vzťahu k fotografii.