Stav objednávky
Informácie
Zákaznícka linka
02/6820 4415

O nás

Skupina CEWE je poprednou spoločnosťou vo fotografickom priemysle. Vo svojom portfóliu má mnohé produkty, ktoré boli celosvetovo ocenené. Najobľúbenejším produktom je už niekoľko rokov za sebou CEWE FOTOKNIHA, inovatívny spôsob, ako uchovať svoje spomienky. Úspech potvrdzuje aj cez 75 miliónov vyrobených kusov. Zároveň si plne uvedomujeme dopad výroby fotokníh na životné prostredie. Zapojili sme sa do mnohých projektov na ochranu prírody a všetky značkové produkty CEWE sú klimaticky neutrálne.

V roku 1995 CEWE vstúpilo na slovenský trh ako strategický partner siete Fotolab Slovakia. Postupne sa spoločnosť stala väčšinovým vlastníkom Fotolabu a od roku 2016 vystupujú pod spoločným menom CEWE a.s.

Spoločnosť CEWE momentálne pôsobí v 24 krajinách po celej Európe. Do jej portfólia spadá 11 špičkových fotografických laboratórií. Pre náš trh vyrába väčšinu produktov laboratórium v Prahe. Na Slovensku pracuje úspešný tím viac ako 50 zamestnancov, ktorí zastrešujú mnohé odvetvia potrebné pre chod firmy. Sieť predajní s fototechnikou CEWE Fotolab ponúka okrem samotnej fototechniky aj odborné poradenstvo, servis a služby pre množstvo zákazníkov. Spoločnosť CEWE spolupracuje aj s mnohými obchodnými partnermi, aby bol finálny zážitok z našich produktov čo najlepší.

Naša história

Na počiatku tohto krásneho dobrodružstva je jeden človek: Heinz Neumüller, ktorý viedol malé fotolaboratórium CEWE v pozícii európskeho lídra fototlače.

Zrodenie lídra na Európskom trhu

Keď Heinz Neumüller zakladá v roku 1961 fotolaboratórium CEWE Color v Oldenbourgu, prechádza sa práve z čienobielej fotografie na farebnú. Je to revolúcia, ktorá umožní CEWE Color rýchlo rásť. Nemci sú skutoční milovníci farebných fotografií a v tom období ich vyvolávajú milióny každý rok.

CEWE očarilo Nemecko a Európu.

Od roku 1972 sa CEWE vďaka Heinzovi Neumüllerovi rozvíja a zavádza nové predajne v Nemecku. Táto success story pokračuje a skupina CEWE sa takýmto spôsobom stáva lídrom fotolaboratória v Spolkovej republike. Firma robí svoje prvé kroky v Európe získaním holandského trhu a s rozšírením o služby dodania s otvorením vo Švajčiarsku, v Dánsku a v Rakúsku.

Prechodná fáza

Spoločnosť úspešne vstupuje na burzu v roku 1993 a predbieha budúcnosť, keď staví na digitálnu fotografiu, zatiaľ čo analógová fotografia je stále na svojom vrchole. Preto firma v roku 1944 inovuje najmä vytvorením Indexu na fotografii (digitálny náhľad na papierovej fotografii). V roku 1997 CEWE rozvráti trh so zavedením prvého fotokiosku digitálnej tlače na svete a umožní objednávku digitálnych fotiek na vtedy vznikajúcom webe, vďaka svojmu vlastnému softvéru.

Nové milénium

Od roku 2001 sa zavádza na európsky trh kiosk DigiFoto-Maker. O 20 rokov neskôr, fotokiosk CEWE je k dispozícii na viac ako 25 000 partnerských predajných miestach. V roku 2003 CEWE uvádza svoj program na tvorbu personalizovaných fotoproduktov, ktorých úspech neustáva ani dnes. Rok 2005 je pre CEWE vlajkovým rokom: Vydanie CEWE Fotoknihy, ktorá si ihneď nachádza svojich priaznivcov. V roku 2019 CEWE oslávilo svoju 60-milióntu fotoknihu. V súčasnosti 1 fotokniha z 3 predaných v Európe je kniha od značky CEWE.

CEWE dnes

CEWE spája inováciu a radosť z fotografie. Sprevádzame našich klientov v silných momentoch ich života a ich spokojnosť je pre nás prvoradá. Každý rok sú to miliardy vytlačených fotografií v našich fotolaboratóriách a to predstavuje toľko krásnych momentov a spomienok, ktoré sa oplatí znovu zažiť a zdieľať!

Dnes je skupina CEWE prítomná v 21 krajinách so 4 200 zamestnancami a 14 fotolaboratóriami v Európe.

CEWE zajtra

CEWE zažíva svoju 3. revolúciu vďaka mobilu a zdokonaľuje už niekoľko rokov svoju fotoaplikáciu pre smartfón ( k dispozícii na Google Play a v App Store) na tvorbu a objednávku celej škály produktov. CEWE sa presadzuje na trhu ako významý hráč, ktorý bude ešte dlhú dobu sprevádzať svojich klientov v tomto novom vzťahu k fotografii.