Stav objednávky
Informácie
Zákaznícka linka
02/6820 4415
Žena sedí na pohodlnom gauči v karavane a v ruke drží otvorenú knihu fotografií.

Kreatívny tip

Od starého karavanu k osobnej "obytnej plechovke"

Blogerka Nic Hildebrandt vlastnoručne zrenovovala starý karavan a potom všetko zdokumentovala v CEWE FOTOKNIHE.

Napísala Nic Hildebrandt, LuziaPimpinella.com

Niekedy musíte byť spontánni - rozhodli sme sa tak minulú jar. Celá rodina sme sedeli na terase, raňajkovali a premýšľali, čo by sme chceli toto leto robiť. O týždeň neskôr sme si kúpili 30 ročný karavan. Naším plánom bolo zmodernizovať starý karavan a cestovať v ňom.

Vopred sme ani nevedeli, či sa nám bude kempovanie páčiť.

V tom čase sme nevedeli, či sa nám podarí rekonštrukciu dokončiť. Navyše sme si neboli istí, či nás kempovanie naozaj osloví. Verili sme však svojmu remeslu a cieľu. Kúsok slobody, ktorú nám karavan mal poskytnúť.

"Obytná plechovka", ako sme čoskoro s láskou nazvali náš karavan, sa stala rodinným kutilským projektom: pracovali sme na nej každú voľnú chvíľu počas šiestich týždňov. Stovky hodín sme strávili zatĺkaním, skrutkovaním, maľovaním a tapetovaním. Šila som poťahy na čalúnenie a žalúzie na našej terase v 35-stupňovom tieni. Presne na mieste, kde sa pred niekoľkými týždňami spontánne objavila naša "plechovka".

Premena zo zatuchnutého hnedého karavanu na našu milovanú "obytnú plechovku" musela byť zdokumentovaná vo fotoknihe.

Všetko to úsilie, pot a niekedy aj slzy - stálo to za to. Pretože každým dňom sa z bývalého hnedého nábytkového pekla stával o niečo viac náš druhý domov na kolesách. S každým ťahom štetca dostával starý karavan o niečo viac nového života.

"Kúsok slobody, to je to, čím nám mal tento príves byť."

Nic Hildebrandt

Toto prvé spoločné dobrodružstvo v "obytnej plechovke" som veľmi chcela zaznamenať a počas prestavby som urobila veľa fotografií - a potom CEWE FOTOKNIHU. V knihe si môžete pozrieť premenu zatuchnutého, trochu zastaraného a veľmi hnedého karavanu na štýlový a živý domov.

Naša CEWE FOTOKNIHA je krásnou spomienkou na to, čo sme vytvorili zo "starej haraburdy".

Tip: Keď budete nabudúce realizovať projekt typu "urob si sám", nezabudnite si odfotiť začiatok, t. j. počiatočný stav. Pretože si myslím, že nie je nič lepšie ako fotografie pred a po, ktoré vám pripomenú, čo ste vytvorili. Ľudia však často zabúdajú zachytiť túto premenu na fotografiách. Preto si zvyknite urobiť niekoľko fotografií vždy pred ďalším veľkým krokom v projekte renovácie. Smartfón máte zvyčajne pri sebe počas všetkých aktivít.

Moje rozloženie fotoknihy

Pri tvorbe tejto fotoknihy som sa rozhodol použiť hotovú šablónu z programu CEWE fotosvet. Nájdete ju v sekcii "Štýly" pod názvom "Náš rok 2020". Páčila sa mi najmä koláž s množstvom malých fotografií na obálke, ale aj vzdušné usporiadanie stránok knihy.

Formát mojej knihy je "Veľká panoráma A4" s "prémiovým matným" papierom. Na názov "Die Wohndose" som dala špeciálny efekt - parciálny lak, takže je trochu vyvýšený a lesklý. Zbytok textu je vytlačený matne.

Ďalší tip pre váš dizajn: nezabudnite, že prostredníctvom programu CEWE fotosvet máte prístup ku VŠETKÝM písmam, ktoré ste si sami nainštalovali do svojho notebooku alebo počítača: možno tam nájdete niečo mimoriadne vhodné.

Dúfajme, že ďalším krokom budú časté výlety. Je prakticky jedno, kedy pôjdeme alebo na ako dlho: Pre nás to bude určite veľmi výnimočný zážitok, ktorý zachytím v ďalších fotoknihách...

S úctou Vaša Nic